top of page

GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK

 

Ha az alábbiakon túl is maradtak Önben megválaszolatlan kérdések, nyugodtan írjon nekünk ide, és 24 órán belül megválaszoljuk az(oka)t!

KÉRDÉS: Nemesember képzés? Talán nemesi rangot is adnak az Ébredés Színháza kurzusai végén? Vagy ez egy titkos lovagrend, netalán szekta?

 

Válasz: A "Nemesember" kifejezés a Küldetés oldalon található Ars Poetica szerinti Aranyemberrel, a Mesteri Lénnyel azonos, azzal, aki ura önmagának, vágyainak, érzéseinek, gondolatainak, szavainak, viselkedéseinek, tetteinek, röviden az életének. Ő az a bűnös, aki sosem adta fel, és végül sorsa szolgájából élete urává vált. Nem vagyunk sem lovagrend, sem semmilyen más rend. Az általunk preferált úton legnagyobbrészt mindenkinek saját magának kell végigmennie, és mihamarabb rátalálnia saját Vezetőjére, aki benne lakozik. Ez adja meg mindannyiunk számára a biztonságot a Spirituális út olyan csapdáival és útvesztőivel szemben is, mint a jószándékkal induló szervezetekben fejét rövid időn belül felütő szektásodási jelleg.

 

KÉRDÉS: Tudnak-e ajánlani verseket olyan speciális alkalmakra is, mint családi ünnepek, esküvők, keresztelők, bar micvók, céges ünnepségek, búcsúztatás stb.?

 

Válasz: Természetesen hatalmas repertoárral rendelkezünk, amelyből mindenki bőven találhat magának alkalomhoz illő verset. Kérjük, itt írja meg részletesen is, mit szeretne, hogy minden ezirányú kívánságának maximálisan eleget tehessünk!

 

KÉRDÉS: Gyermekneveléssel kapcsolatosan felmerült bennem várandós anyukaként az a kérdés, hogy a zeneválasztásnál illetve a hallgatási hangerőnél ügyeljünk-e arra, hogy a magzat idegrendszere nyilvánvalóan rendkívül érzékeny és sérülékeny? Vagy elég az, ha a szülők ízlésének megfelel az adott zene típusa, illetve számukra nem zavaró a hangerő? Gondolok itt a „heavy metal” zenére és hasonlókra...

 

Válasz: Természetesen nagyon nagy annak a jelentősége, vajon milyen stílusú zenét és milyen hangerővel hallgatunk. Semmiképpen sem javasolt a heavy metal, egyébként a felnőtt szervezetre is káros a hatása. Ennél azonban jóval specifikusabban is meghatározható, mi tesz jót a fejlődő magzatoknak és kisbabáknak. Egyértelműen kimutatott tény a zeneterápia tudományában, hogy Mozart zenéje gyógyítólag hat minden emberre, a babákra pedig különösen. Javasoltak a menüettek, de akár „A varázsfuvola” című operája is. Ezen túl minden kellemes, lágy dallam segíti a harmonikus fejlődést. Természetesen a zene is csak akkor fejti ki gyógyító, regeneráló, harmonizáló hatását, ha az otthon hangulata nyugodt, kiegyensúlyozott és békés. Legelsősorban erről kell gondoskodnia a felelősségteljes szülőknek! A gyermekek, és így a magzatok is rendkívül érzékenyek a környezetük hangulatára. Sosem azon van a hangsúly, hogy mit mond a szülő – bár ez sem elhanyagolható tényező -, hanem azon, hogy a mondanivalója azonos-e azzal, ahogy ő éli az életét. Csakis a példa által lehet tanítani. A gyermekeknek nem lehet hazudni. Így van ez már magzati korban is. Törekedjünk a valódi, mély harmóniára önmagunkban és a környezetünkben is! Ennél nagyobb ajándékot nem is adhatnánk születendő gyermekünknek.

bottom of page